Żółty nalot na języku po usunięciu zęba

W piątek miałam usowanego zeba dolna 7 ke boli mnie teraz buzia do okola rany i w środku mam żółty nalot czy to cos poważnego to moj pierwszy usowany zab dlatego nie wiem czy to normalne

Można zażyć leki przeciwbólowe dostępne bez recepty ( o ile nie jest się na nie uczulonym,dostosować się do informacji z ulotki informacyjnej,żeby nie przekroczyć maksymalnej dobowej dawki).Osoby palące papierosy powinny zrezygnować z palenia przez jak najdłuższy czas).JW poniedziałek należy zwrócić do lekarza dentysty w celu kontroli.Lekarz zadecyduje czy konieczne jest podawanie antybiotyku i płukanie zębodołu.