Zwężenia krążków międzykręgowych L4 S1, sklerotyzacja blaszek granicznych tych kręgów

Dzień dobry ! Moja żona lat 53 od dłuższego czasu skarży się na bule kręgosłupa po namowach nareszcie wybrała się do ortopedy który skierował ją na prześwietlenie które to wykazało :zwężenia krążków miedzykręgowych L4 S1, sklerotyzacja blaszek granicznych tych kręgów, guzki schmorla na blaszkach granicznych trzonów kręgów L 1-3, osteofity na krawędziach trzonów kręgów L, zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych L4-S1, skrzywienie i rotacja kręgów w lewo. Prosiłbym o skomentowanie tych w

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisane zmiany mogą powodować bóle pleców u Pana żony, proszę skonsultować wynik badania z lekarzem zlecajacym, kótry zaleci odpwiednie postepowanie: rechabilitacje, zabiegi fizjoterapeutyczne.
Pozdrawiam