Związek pomiędzy leczeniem ortodontycznym a psychiatrycznym

Witam, Jaki jest związek pomiędzy leczeniem ortodontycznym a psychiatrycznym? Na formularzu, zanim podję łam się leczenia ortodontycznego nie zaznaczylam, ze lecze sie psychiatrycznie. Odczuwam silne boly glowy,nie sypiam, mam ogromne problemy z pamiecia i zapamietywaniem a moja twarz jest caly czas spieta. Mam rowniez problemy z polykaniem i inne dolegliwosci, ktore uniemozliwaja normalne funkcjnowanie. Prosze o porade.

Sama Pani odpowiedziała sobie na pytanie - jeżeli ma Pani dolegliwości natury psychologicznej dobrze jest o nich powiedzieć wprost lekarzowi stomatologowi, czy ortodoncie, gdyż może on przygotować w inny sposób plan leczenia (tak, aby nie wzmacniać lub wręcz nie pogłębiać problemów psychologicznych). Ponadto leki, jakie są przepisywane przez psychiatrę muszą być znane przez każdego innego lekarza (nie tylko ortodontę), aby nie doszło do ich interakcji. Pozdrawiam.