Związek z osobą chorą na nerwicę

Czy nerwica lekowa moze byc zagrożeniem dla jednego z partnerów tzn.czy dane objawy mogą się uaktywnić pod wpływem osoby z nerwicą?czy można sobie z nią poradzic samemu?czy związek z taką osobą musi byc trudny?

Dzień dobry.

Związek z cierpiącą osobą zawsze niesie ze sobą konsekwencje i obciążenia dla partnera. Dotyczy to nie tylko osób z nerwicą.
W powyższej sytuacji warto zadbać o profesjonalne wsparcie nie tylko dla osoby chorej, ale również dla jej partnera, który jest (będzie) bezpośrednim "odbiorcą" przykrych i bolesnych stanów chorego.

Pozdrawiam.