Zwichnięcie środkowego palca

Witam państwa, Zwichnalem środkowy palec prawej ręki przy upadku na trawie, został on nastawiony przez lekarza i zabezpieczony specjalnym opatrunkiem uniemozliwiajacym przypadkowa dyslokacje.Ale cały stąd jest bardzo opuchnięte, lekarz zaleca ćwiczenia, Ale nie mogę zgiac wydaje mi się przez opuchlizne. Chciałbym spytać czy powinienem ćwiczyć palec pomimo opuchlizne i jak długo opuchlizna może się utrzymywać. Pozdrawiam

Szanowny Panie, unieruchomienie z powodu zwichnięcia stawu miedzypaliczkowego (po jego nastawieniu) powinno być utrzymywane przez kilka dni (zakaz ruchu) w zależności od rodzaju zwichnięcia i stopnia uszkodzenia struktur stawowych. Potem rzeczywiście wskazana jest rehabilitacja. Jednak jej zakres powinien być dokładnie omówiony z lekarzem.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia