Zwiększona sklerotyzacja panewek w stawach biodrowych

Witam. Chcialam zapytac co znaczy zwiekszona sklerotyzacja panewek w obu stawach biodrowych. Zwezenie szpary stawowej w prawym stawie.

Szanowna Pani, odnosząc się jedynie do przedstawionego wyniku badania RTG można stwierdzić, że opis ten sugeruje rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych - bardziej zaznaczone po stronie prawej. W tym wypadku powinna Pani poddać się badaniu przez spec. ortopedę, który na podstawie wywiadu (bóle, zaburzenia chodu itp lub ich brak), badania fizykalnego oraz RTG postawi rozpoznanie i określi sposób dalszego postępowania. Jak uczy doświadczenie - przy tego rodzaju opisie rtg należy liczyć się raczej z postępowaniem rehebilitacyjno-zapobiegawczym. Jednak ostateczna decyzja powinna zapaść po konsultacji ortopedycznej. Pozdrawiam.