Zwiększone gruczoły sutkowe a badania hormonalne

Dzień dobry! Mam 23 lata i od około 5/7 at trenuję sporty siłowe/walki. Głównym problemem jaki posiadam były zwiększone gruczoły sutkowe od około 13/15 roku życia jednak nie zwracałem na to uwagi ze względu na to iż miały minąć po okresie dojrzewania. Zrobiłem wskazane badania które mają pomóc znalezc przyczynę owego problemu. Wyniki jakie posiadam to : TSH 3.6 (0.3-4.2),FT4 15.5 (12-22),PROLAKTYNA 480 (86-324),PROLAKTYNA po 60min 3144,FSH 4.1(1.5-12.4)ESTRADIOL 33(27-52)TESTOSTERON 20.7(8.6-29

Witam
Przyczyny ginekomastii są wielorakie, same wyniki nie zawsze wskażą przyczynę. Proszę udać się do endokrynologa, który Pana poprowadzi, zbierze dokładny wywiad a nastepnie pokieruje diagnostyką we właściwym kierunku.
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski