Żylak na nodze po usunięciu oponiaka

Moja mama miała 14.07 kraniotomię lewostr. ciemieniow-potyliczną (usunięcie oponiaka). Tomografia po operacji zadowalająca. Od 4 dni jest w domu i wyskoczył jej duży żylak na lewej nodze-koło piszczela (kulisty kształt ok. 4-5 cm)Żylaki w tym miejscu miała zawsze, ale teraz boli i jest większy. Boli bardzo-przy dotykaniu- też udo lewe na linii kolca biodrowego. czy może mieć to związek z przebyta operacją i należy natychmiast udać się do lekarza, szpitala ??

Operacja nie ma bezpośredniego wpływu na żylaki i ewentualnie powstanie zkrzepicy. Sprzyja temu unieruchomienie np leżenie po operacji.