Żylaki odbytu trzeciego stopnia a wskazania do zabiegu operacyjnego

Witam.Jezeli mam zylaki odbytu 3 stopnia to lepiej zdecydowac sie na operacje czy lepiej zostawic je tak jak sa?Bo co jest gorsze -terazniejszy stan czy powiklania pooperacyjne?

W przypadku 3 stopnia zaawansowania jeśli nie ma dolegliwości można wstrzymać się od zabiegu. Jeśli z żylakami są związane dolegliwości radzę operować.