11 tydzień ciąży według USG a data poczęcia

Witam ostatnia miesiaczke mialam 6czerwca cykle sa nieregularne trwaja ok34 lub wiecej. dn 3wrzesnia mialam usg wykazalo 11tydz i 4dn i zastanawia mnie czy jest to data poczecia? Czy do zaplodnienia moglo dojsc pod koniec czerwca? Prosze o odp
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wiek ciążowy jedt umownie liczony od daty ostatniej miesiączki (również ten szacowany w USG) więc do zapłodnienia doszło około 9 tygodni temu (mniej więcej pod koniec czerwca)