Afty jamy ustnej a refluks

Dzień dobry, od liceum mam problem z aftami. 2-3 razy w roku jakaś robiła mi się w ustach. Niestety 3 miesiące temu to się nasiliło. Od marca mam afty prawie bez przerwy. Nie są duże (średnica mniejsza niż 0,5 cm), ale bolesne. Goją się w ciągu mniej więcej tygodnia, do 10 dni, ale szybko pojawiają się nowe. Ostatnio były aż 4 na raz. Mam w ostatnim czasie bardzo dużo stresu. Zdiagnozowano u mnie refluks. Czy to może być powód? Jakie badania powinienem wykonać? Czym to leczyć?

Dzień dobry,
w czasie leczenia radzę zrezygnować z gorących pokarmów, czekolady, cytrusów, potraw kwaśnych, słonych i mocno przyprawionych a także alkoholu. Proszę wzbogacić dietę w produktu bogate w witaminy A, B12, C, E oraz cynk. W związku z często nawracającym problemem, proponuję zgłosić się do lekarza w celu dalszych badań.
Pozdrawiam