Aorta zmieniona miażdżycowo w RTG klatki piersiowej
mam 59 lat zrobiłam zdjęcie kl.piersiowej w płucach zmian naciekowych nie stwierdza sięRysunek przywnękowy płuc nieżytowo wzmożonySerce niepowiększone .Aorta zmieniona miażdżycowo. Bożena

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Jak stosować inhalator?
Witam. Wzmożenie rysunku przywnękowego sugeruje obecny lub przebyty stan zapalny tkanki płucnej. Zmiany miażdżycowe w obrębie aorty świadczą zaś o uogólnionych zmianach miażdżycowych - sugeruję oznaczenie stężenia lipidów we krwi.