Badania ginekologiczne wykonywane w wieku 24. lat

Dzień dobry,mam 24 lata i jestem dziewicą.Ginekolog zawsze bada mnie przez odbyt,nigdy nie miałam robionej cytologii ani usg narzadów rodnych czy piersi ,czytałam sprzeczne informacje na temat wieku w jakim powinnam wykonywać poszczególne badania profilaktycznie. Jakie powinnam wykonywać w moim wieku?,czy mój ginekolog nie "olewa" tych badań u mnie? Druga sprawa- u mojego dziadka (86l.) wykryto guz tarczycy,czy powinnam wykonywać jakieś badania pod kątem raka tarczycy? jest to dziedziczne?

Magdalena StusiĹska

W przypadku guzów tarczycy mogą występować rodzinnie, jednak zależy to od rodzaju guza. Jeśli nie współżyje Pani, wykonywanie cytologii nie jest konieczne, usg narządów rodnych i piersi wykonuje się, jeśli są do tego dodatkowe wskazania.