Biegunka przy antykoncepcji - jak postąpić?

Biorę zawsze tabletki bardzo regularnie o godz.21, lecz godzinę po przyjęciu miałam biegunkę (1 mocne wodne wypróżnienie), więc przyjęłam dodatkową tabletkę ok godz. 23. z dodatkowego blistra. Czy dobrze zrobiłam? Czy mam brać je nadal tak jak brałam o 21 i robić 7-dniową przerwę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Postąpiła Pani jak najbardziej prawidłowo. W przypadku bowiem wystąpienia wymiotów/biegunki w czasie krótszym niż 4-6 h (czas wchłaniania tabletek), należy zażyć dodatkową tabletkę niezwłocznie po ustąpieniu wymiotów/biegunki. Kolejne tabletki proszę przyjmować normalnie o zwykłej porze, czyli o 21. Następnie, po zażyciu wszystkich tabletek z blistra proszę zrobić 7-dniową przerwę, podczas której powinno wystąpić krwawienie z odstawienia.