Ból brzucha po każdym posiłku i problem z przytyciem u 18-latki a możliwość wrzodów

Witam! Mam 18 lat, mam nadzieję że moja sprawa zostanie potraktowana poważnie gdyż problem również jest poważny. Moja 17 letnia dziewczyna narażona jest na duże stres i nerwy z powodu życia prywatnego. Obojętnie co zje zawsze boli ją brzuch, Twierdzi że boli ją żołądek lub jelita. Wystarczy że zje skibke chleba i jest najedzona. Dziewczyna waży 51 kilo i próbuje przytyct. Ból jest bardzo uciążliwy. Co można zrobić? Czy to wrzody?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, może być to spowodowane chorobą wrzodową, choć rzadko schorzenie występuje u tak młodych osób. Wskazany kontakt z lekarzem rodzinnym i ewentualnie gastrologiem.