Ból jajników, podbrzusza a planowanie ciąży

, cykl mam co 30 31 dni , trwa 7 d, caly czas staramy sie o dziecko, tzn nie uwarzamy:) teraz jestem 5 dzien po okresie a w dalszym ciagu pobolewaja nie jajniki, podbrzusze, wrecz kuje i promieniuje na cala noge, na biodro i na dole kregoslupa, czy jest tu mozliwa ciaza? prosze o odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jest Pani 5 dni po miesiączce to ryzyko ciąży właściwie jest bardzo niskie. Opisane dolegliwości wydają się natomiast pochodzić od kręgosłupa a nie od jajnika. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz odpowie na pytanie jaka jest najbardziej prawdopodobna przyczyna dolegliwości. Umożliwi to natomiast rozpoczęcie właściwego leczenia.