Ból jelit po stosowaniu Clindamycin

Zaczęłam stosować Clindamycin-MIP, niestety praktycznie od początku jego brania wystąpił silny ból jelit. Po ok 3-4 dniach stosowania odstawiłam ten lek. W tym czasie również dostałam ostrej biegunki, 2 dni wcześniej dopadła ona jednego z domowników więc raczej nie wiąże jej z lekiem. Dziś mija 5-6 dni od zakończenia jego stosowania, biegunka ustała ale odczuwam ból w lewym jelicie, ból jest raczej tępy ale trwa cały czas, mam wrażenie jakby jelito nabrzmiało, albo jak by w nim był balonik.

Clindamycina rzeczywiście może powodować objawy uboczne ze strony przewodu pokarmowego. Powinny one wycofać się po zaprzestaniu leczenia. Gdyby jednak utrzymywały się dłużej, konieczna będzie wizyta u gastroentreologa.