Ból łydki od trzech dni a nadwyrężenie mięśni

Mam 20 lat, od trzech dni odczuwam ból łydki (początkowo pod kolanem, teraz raczej z boku z zewnątrz). Jest on raczej kłujący, niestały, podobny do tego, jaki występuje przy skurczu. Ból znika po rozmasowaniu. Pierwszego dnia czułam też mrowienie w stopie, które ustąpiło. Noga nie jest spuchnięta ani zaczerwieniona. Od 2-3 tygodni codziennie jeżdżę na rowerze stacjonarnym, mniej więcej 20-25 minut dziennie. Podejrzewam, że to zapalenie/nadwyrężenie mięśnia - mam rację? Jak sobie z tym poradzić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości rzeczywiście mogą być wynikiem nadwyrężenia mięśni łydki. Sugeruję, by czasowo zrezygnowała Pani z jazdy na rowerze, proszę także smarować łydkę maścią dla sportowców. Jeśli objawy nie ustąpią, proszę skonsultować się z lekarzem.