Ból nogi nasilający się w nocy

Witam, moja mama ( lat 50) uskarża się od jakiegoś roku na ból nóg. Ból nasila się w nocy, odczuwa mrowienie, nie może przez to spać. Ostatnio wspominała, że jak chodzi w ciągu dnia to czuje jakby ,,ciągnęła" za sobą nogi i nie czuje zbytnio podłogi. Była u lekarza rodzinnego, ale powiedział że nie wie do jakiego specjalisty ją wysłać. Zamienił tylko leki na ciśnienie uważając, że to może być wina jakiegoś składnika przyjmowanego leku. Bardzo proszę o pomoc.... już nie wiem jak jej pomóc.

Takie objawy mogą wskazywać na odkręgosłupowe pochodzenie dolegliwości. Wskazane rtg kręgosłupa L–S, które zapewne wykaże jakieś zmiany, jednakże interpretacja tegoż, wymaga badania lekarskiego najlepiej u ortopedy lub neurologa.