Ból ręki i barku u 63-latka a wynik prześwietlenia

Pacjent 63 lata .problem dotyczy barku .podaję wynik prześwietlenia .Zmiany zwyrodnieniowe prawego stawu barkowego ze zwężeniem szpary stawowej ,brzeżną osteofitozą głowy kości ramiennej i jej sklerotycznąprzebudową.Sklerotyzacja panewki i łopatki .Zwężenie szpary stawowej stawu obojczykowo-barkowego prawego.Bardzo proszę o pomoc .Czy jest jakiś ratunek ? czy tylko sterydy ?> Bardzo duży ból całej ręki ..Dziękuję i proszę o możliwie szybką odpowiedż .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy. Opisywane w badaniu zmiany wskazują na wykładniki choroby zwyrodnieniowej i z pewnością mogą być powodem dolegliwości.