Ból w klatce piersiowej przy zakrzepicy a wynik RTG

Witam mam 27 lat. Choruje na zakrzepice od listopada zeszlego roku. Ostatnio bolało mnie po lewej stronie w klatce piersiowej. Zrobilam rtg. Oto wynik. Płuca bez zageszczen. Sylwetka serca w normie. Przepona wolna, po prawej stronie wyżej ustawiona. Prosze o interpretacje, bo bardzo sie denerwuje czy ta przepona wyżej ustawiona może sugerować zator. Konsultowalam to juz ale potrzebuje opinni jeszcze jakiegos lekarza. Dziękuję.

Wyżej ustawiona przekona może sugerować jakiś proces zatorowy. Trzeba jednak pamietać , że rtg nie jest dokładnym sposobem diagnozowania zatoru. W uzasadnionych przypadkach powinno wykonać się angio-KT i dopiero to badanie jest miarodajne.