Ból w okolicy żebra od tygodnia

Witam. Od tygodnia boli mnie kolo zebra, badz zebro po prawej stronie. sama nie wiem. Ale przy duzym wysilku mnie strasznie boli. Jak sie klade na plecy to czuje ten bol, jak biore glebszy wdech. Przy nacisku w tym miejscu rowniez. Co to moze byc..?

Witam!
Najczęstszą i najbardziej banalną przyczyną takich objawów jest "naciągnięcie" mięśni międzyżebrowych. Proszę sobie przypomnieć, czy nie wykonywała Pani ostatnio ćwiczeń fizycznych, biegania, noszenia ciężkich rzeczy. Jeśli jest to prawdopodobne, to proponuję przez kilka dni oszczędzać tą okolicę, można też zastosować miejscowe leki przeciwzapalne i przeciwbólowe typu Ketonal / Diclac dostępne bez recepty. Jeśli to nie przyniesie ulgi lub zauważy Pani inne niepokojące objawy proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.