Ból w prawej pachwinie i opuchlizna łydki u 70-latki po zawale serca

Witam. Moja Mama jest po zawale i operacji bajpasy, ma silną astmę. Serce ma bardzo słabe. Przyjmuje wszystkie lekarstwa. Od 2 mies. ma ból w prawej pachwinie który schodzi do kolana i puchnie Jej łydka na dole. Dodam, że miała zabieg " udrażniający" aortę po obu stronach w pachwinach. Proszę powiedzieć co może być przyczyną i jak postąpić w tej sytuacji. Boję się bardzo i nie wiem co zrobić. Mama ma 70 lat.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą mieć podłoże naczyniowe. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.