Bóle brzucha i w okolicy serca

Witam ,ostatnio pobolewał mnie brzuch w dolku sercowym,miałam nudnosci,odbijania.Pani w labolatorium poleciła mi zrobienie badania kału na helicobacter.Wynik badania-dodatni.Udałam się z tym wynikiem do lekarza ktory przepisał mi dwa antybiotyki Ospamox i Klacid ktore mam brać przez 10 dni.Mam watpliwosci czy oby te leki nie są zaśilne i czy bardziej sobie nie zaszkodzę na żoładek.Nie wiem czy dobrze zrozumiałam lecz mam brać te dwa antybiotyki o tym samym czasie,czy jednak powinny być przerwy?

Helicobacter pylorii jest bakterią trudną do zwalczenia. Dlatego stosuje się dwa antybiotyki jednocześnie przez 10 do 14 dni. Można używać tabletki jedno-czasowo. Sama terapia i działania niepożądane antybiotyków mogą źle wpływać na dolegliwości żołądkowe. Jeśli uda się wytruć bakterię, po pewnym czasie nastąpi poprawa,