Bóle głowy i ataki drętwienia po wysiłku fizycznym

Mam 33l., od 3l. towarzyszą mi bóle głowy. Po wzmożonym wysiłku miewam dziwne ataki w nocy (drętwienie twarzy, zapadanie się, dziwne uczucie w klatce pieriowej). Niedawno wykryto u mnie naczyniaka żylnego prawej półkuli mózgowej odchodzącego od prawej żyły wewnętrznej i rozgałęziającego się w korze pogranicza ciemieniowo-potylicznego. Badanie CT nie wykazało cech krwawienia śródmózgowego. 1. Czy mogę wykonywać z czymś takim asanę jogi popularnie zwaną "świecą"? 2. Jakie sporty mogę trenować?

Należy unikać sportów wysiłkowych, maratonów, nagłych skłonów i uzupełnić diagnostykę o angiotomografię oraz konsultacje neurochirurgiczną, pozdrawiam