Bóle sutków u 43-letniej kobiety

witam od jakiegoś czasu bolą mnie sutki w piersiach ból odczuwam przy dotyku myślałam że to z powodu miesiączki ale nie jestem już dawno po a ból został co może być przyczyną takich objawów co mogę zrobić żeby nie powtarzał się piersi wyglądają normalnie nie ma zmian są takie jak zawsze i nie wypływa żaden płyn z sutka .nie mam gorączki i mam 42 lata

Bóle piersi nasilają się często przy zwyżce wagi. Wówczas produkowany przez tkankę tłuszczową estrogen stymuluje gruczoł piersiowy tak, jak jajniki przed miesiączką. Obawy swoje proszę rozwiać w pierwszej kolejności u ginekologa.