Bóle w dołku podsercowym a wynik gastroskopii

Wynik gastroskopii: Linia Z jest wyraźna, stwierdza się ubytek o długości ok. 10mm, zajmujący ok. 1/3 obwodu przełyku. Poza tym przełyk jest prawidłowy.Błona śluzowa żołądka nierównomiernie przekrwiona, test uerazowy ujemny. Stosuje leczenie Polprazolem już 8 miesięcy w dawce 20mg, i nadal mam bóle w dołku podsercowym promieniujące do ramion. Czy sam polprazol wystarczy czy należałoby włączyć inne leki ?

Niestety z wyniku gastroskopii trudno się zorientować jaka jest przyczyna Pani choroby. Nie jest to standardowy opis.
Jeśli ma Pani film z badania lub zdjęcia, mogłaby Pani umówić się do gastroenterologa aby sprawdzić jaki jest rozpoznanie. Jeśli nie ma tego, chyba konieczna będzie powtórna gastroskopia, szczególnie, że jak Pani pisze leki nie działają.