Bolesność w obrębie pachwin i ud

Witam, czym może być spowodowany ból w pachwinach i udach? Wydaję mi się, że mam powiększone węzły chłonne w pachwinach. Ból nie jest stały, po raz pierwszy miałem go ok. miesiąc temu, potem jakby przeszło, a ostatnio pojawił się znowu. Dodatkowo mam dziwne uczucie gorące w pachwinach i udach... Jestem przez to trochę osłabiony. Proszę o pomoc, do jakiego lekarza się udać? Może zrobic USG?

Trudno mi określić konkretnie co jest przyczyną tych dolegliwości bez bezpośredniego badania. Radziłbym w pierwszej kolejności z tym problemem udać się do lekarza rodzinnego., on po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.