Brak miesiączki przy włożonym implancie

Witam. Mam jedno małe pytanko. Mam włożony implant od listopada. W grudniu normalnie miałam miesiączkę, nadszedł styczeń i już dzisiaj jest koniec stycznia, a ja nie mam miesiączki. Czy to jest normalne? Poza tym problemem czuję się świetnie. Jestem kobietą w wieku 26 lat
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy implancie podskórnym dawka hormonu wydzielana jest przez cały czas, podobnie jak przy tabletkach jednoskładnikowych, bez przerw na krwawienie. W efekcie może dojść do rozregulowania krwawień, czy to przez ich dłuższą absencję czy przez pojawianie się częstych, ale dość skąpych krwawień.

Pozdrawiam serdecznie!