Brak ochoty na życie u 30-latki

Oj życie, życie.Nie mam sily żeby się podnieść z łóżka i zacząć żyć jak dawniej Co mam zrobić żeby siebie pomoc?Jak to się stało, że zawsze będąc niezależną silną osobą w tym momencie nie jestem w stanie zebrać sił i zacząć żyć jak dawniej.Najlepiej zasnąć i nie obudzić się więcej.

Witam!
Proszę jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą - psychiatrą. Przyczyną Pani stanu jest najprawdopodobniej depresja. Ta choroba dotyka wielu ludzi, ale jest skutecznie leczona.
Namawiam, aby Pani także spróbowała.
Życzę powodzenia, JPluta

Jak najbardziej, proszę szybko skonsultować się ze specjalistą. W psychoterapii może Pani porozmawiać, co się stało, że silna osoba, jak Pani, nie chce teraz wstać z łóżka i jak temu zaradzić. Wiem, że może być Pani trudno się zmobilizować do zrobienia czegokolwiek. Czasami pomaga podzielenie aktywności na małe kroczki.
Trzymam kciuki,
Dominika Farley

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam serdecznie,

W tej sytuacji polecam Pani konsultację u lekarza psychiatry. Opisywane objawy mogą wskazywać na depresję. Trudno mi ocenić jakie nasilenie jest Pani objawów. lekarz po zebraniu wszelkich informacji zaproponuję odpowiednią formę leczenia. Pozdrawiam