Brak okresu od dwóch miesięcy a możliwość przyjęcia tabletek

Witam, mam 20 lat i moja miesiączka występowała dość a nawet bardzo regularnie.Teraz nie wiem dlaczego ale 2 miesiące jej nie mam, w ciąży nie jestem , robiłam test a poza tym od dłuższego czasu nie współżyłam.Ale przejde do sedna za niedługo wyjezdzam za granice na trzy miesiące czy jeżeli zacznę brać tabletki teraz jak nie mam okresu to on powróci? tylko kiedy dopiero przy odstawieniu czy może pojawić sie w czasie brania tabletek?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Bez konsultacji ginekologicznej zdecydowanie proszę nie rozpoczynać przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Warto zdiagnozować przyczynę braku miesiączki. W tym celu proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.