Brak okresu po rozpoczęciu ćwiczeń

Witam. Powinnam dostać już miesiączki. 2 - 4 dni temu. Mam takie objawy jak zawsze. Ciąża na bank nie bo nie uprawiałam seksu. Dodam że ćwicze codziennie od tygodnia. Co mam zrobić aby przyśpieszyć/wywołać okres? Ula.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Intensywny wysiłek i ćwiczenia mogą spowodować zaburzenia menstruacyjne. Nie można wykluczyć jednak zaburzeń hormonalnych.