Brak zainteresowania nauką w klasie maturalnej a depresja

Jak leczyć nastolatka który ciągle jest zmęczony,żle śpi,ma myśli że życie jest bez sensu,nie cierpi szkoły,ciągle zapomina jest niezorganizowany nie potrafi się skupić,ma kłopoty z pamięcią- taki stan trwa już kilka lat ale psycholog wykonał test na depresję i ją wykluczył,żadnych innych rad nie udzielił a chopak jest w klasie maturalnej i nie przejawia żadnego zainteresowania nauką mówi że ma wszystko gdzieś bo i tak wszystko jest bez sensu.Blagam o radę i pokierowanie gdzie mam z nim pójść

Witam. Niestety na odległość nie da się ocenić co stanowi rzeczywisty problem. Proponuje wizytę u psychologa, który wraz z synem ustali sposób pomocy i ew. skieruje go na wizytę do psychiatry jeśli będzie to konieczne. Zdarza się, że taki spadek energii i brak motywacji są objawami początków depresji. Dlatego warto to jak najszybciej ustalić.

Dzień dobry,

Proszę namówić syna na wizytę u lekarza psychiatry, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.