Bulimia i niska masa ciała - co robić?

Witam. Zacznę od tego, że popadłem w bulimię. Mam 168 cm wzrostu, ważyłem 37 kg. Oczywiście przytyłem i ważę teraz 54 kg. Zauważyłem zanik na paznokciach tego białka - nie wiem dokładnie, jak to się nazywa. Czy to coś poważnego? Czy coś się stało w środku mojego organizmu przy tak małej masie ciała? Czy wystarczy zastosować jakiś suplement diety? Proszę o radę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

zaburzenia odżywania, jak np. bulimia, prowadzą nie tylko do spadku wagi, ale także niedoborów składników pokarmowych, a to z kolei może skutkować różnymi problemami ze zdrowiem. Waga 37 kg przy wzroście 168 cm stanowi wręcz śmiertelne zagrożenie. Dobrze, że udało się Panu wrócić do wyższej wagi, choć i tak jest ona jeszcze zbyt niska i kwalifikuje się jako niedowaga.
Mam nadzieję, że jest Pan pod opieką lekarza i dietetyka. Konieczne jest stosowanie diety, która uzupełni niedobory pokarmowe (a więc przede wszystkim białko, składniki mineralne oraz witaminy). Można przyjmować suplementy diety. Warto byłoby także, aby poddał się Pan ocenie lekarza internisty - badanie plus podstawowe badania laboratoryjne (morfologia, elektrolity, kreatynina, badanie moczu). Tylko mając możliwość badania pacjenta i rozmowy z nim można ocenić obiektywnie jego stan zdrowia.
Pozdrawiam serdecznie