Chcę schdnąć - co mam robić?

Proszę o pomoc mam prawie 14 lat 169 cm wzrostu i ważę 92 kg Co ja mam robić? Proszę zaczyna mnie boleć głowa, moi rodzice szczupli jedynie tata waży 90 kg. Nie wiem co robić pomocy
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Twoja masa ciała jest zbyt duża w odniesieniu do wzrostu oraz wieku. Ze względu na ryzyko zaburzeń rozwoju odchudzanie w młodym wieku powinno się odbywać tylko i wyłącznie pod okiem lekarza lub dietetyka. W wieku dojrzewania nadmierna masa ciała może być spowodowana chorobami. Powinieneś porozmawiać z rodzicami o wizycie u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w celu diagnostyki problemu. Nie należy odkładać wizyty u lekarza, gdyż jest ryzyko pogłębiania się nadwagi.