Choroby oskrzeli u 3,5-letniego dziecka a alergia

Córka (3,5) często choruje na oskrzela. szczególnie gdy zaczęła chodzić do przedszkola. Dostała skierowanie do alergologa i byliśmy już na 3 wizytach, ale zawsze w czasie wizyt leczy infekcje. Alergolog przepisuje jakieś leki (np. Singular) i mówi, że może mieć alergię na roztocza kurzu domowego albo częste infekcje mogą być efektem rozpoczętej edukacji przedszkolnej. Nie zleca testów skórnych ani innych badań, a przepisuje coraz inne leki.Czy tak to powinno wyglądać?Czy poszukać innego lekarza?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, trudno jednoznacznie odpowiedzieć ponieważ nie znam dokładnie historii choroby. Warto jednak wykonać testy alergiczne w mojej opini. Pozdrawiam