Co dalej robić z ropieniem okołoodbytniczym?

Mój syn 15 lat od 4 tygodni jest w szpitalu. Trafił tam z podejrzeniem ropnia okołoodbytniczego. Lekarze diagnozowali go pod kątem choroby Leśniowskiego-Crohna i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Zrobiono szereg badań z krwi i kału, rezonans magnetyczny, endoskopie górnego odcinka układu pokarmowego oraz dolnego. Z badań tych lekarze nie znaleźli żadnych objawów w/w chorób. Wielokrotnie operacyjnie czyścili ropień, który nadal ciągle się odnawia. Dziecko cały czas ma gorączkę. Zmiany antybiotyków tak na bakterie jak i na grzybice nie dają rezultatu. Wszystko ta są antybiotyki zgodne z wynikiem posiewu.  Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam.

Podstawą prawidłowego gojenia się ropnia jest jego dobre oczyszczenie podczas operacji, a następnie pozostawienie drenów w ranie, aby oczyszczała się ona sama. Proszę dowiedzieć się czy takie było postępowanie. Do tego oczywiście antybiotykoterapia, którą tutaj zastosowano.
Niestety ropnie mogą nawracać. Leczenie jest długotrwałe i mozolne.
Życzę synowi szybkiego powrotu do zdrowia.
Pozdrawiam.