Co jest powodem bólu żołądka?

witam, mam na imie mateusz 26 lat.,,,otoz od jakiegos miesiaca miewam problemy z zoladkiem, rano gdy wstaje bardzo boli mnie,bol trwa kilka minut i przestaje...odczowam bol po posilku,jak by klocie i to w jednym miejscu zadnym innym...dodam tez ze bol jest bardzo silny gdy zjem cos na oleju smarzone lub gdy wypije szklanke piwa do obiadu...bol ten przypomina wbijanie gwozdzia,i to tylko w jwdnym punkcieczuje sie oslabiony, boli mnie codziennie raz bardzo raz prawie wg... i to jest ciagle jedno to samo miejsce... kupilem sobie tabletki na wrzody bez recepty i musze przyznac ze jakby bylo lepiej, bol jest mniejszy po spozyciu posilku, nie raz prawie wg nie boli,al gdy zjem pyszne miesko z patelni klocie tego.miejsca jest nie do zniesienia...przyznam ze moja dieta nie byla zdrowa i nigdy nie dbalem o zoladek.. bralem tez duzo paracetamolu gdy bolal mnie zab itp... najbardziej boje sie tego ze to moze byc rak zoladka...prosze mnie pocieszyc ze to jednak nie to...;( Nie mam ubezpieczenia ,a jestem w austri...i nie mam jak szybko pojsc do lekarza.

Lek. Wojciech Zygmunt

No nie ma rady, do lekarza powinien się pan udać. Najbardziej prawdopodobne są wrzody żołądka/dwunastnicy, choć kamica pęcherzyka żółciowego na pewno też jest prawdopodobna. Diagnostykę powinno rozpocząć się od USG jamy brzusznej i gastroskopii. Możliwe, że przyczyną pana dolegliwości jest infekcja bakterią H.pylori, co należy potwierdzić/wykluczyć podczas gastroskopii. Jeżeli nie ma pan jak udać się do lekarza jak najszybciej, to polecam zakupić lek z grupy inhibitorów pompy protonowej (np. heligen, prazol i wiele wiele innych). Powinno się go przyjmować ok. 30 min przed posiłkiem (najlepiej z rana). Można 2 razy dziennie. Proszę pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem byłoby szybkie udanie się do lekarza! Pozdrawiam i życzę zdrowia!