Co mogą oznaczać pęcherze wypełnione płynem na palcach u dłoni?

Witam. Tydzień temu na palcach u rąk zauważyłam powstanie pęcherzy wypełnionych płynem. Pęcherze pojawiły się na każdym palcu, na obu dłoniach. Nie były one małe, średnia średnica pęcherza to ok 1, 1,5cm. Każdy z pęcherzy pękł, a pozostała skóra zdążyła się zetrzeć. Po pęcherzach została wrażliwsza, ciemniejsza od naskórka skóra, obok której zauważyłam stopniowe powstawanie mniejszych pęcherzyków. Palce mnie nie swędzą, a przynajmniej nie jest to świąd uciążliwy. Czy powinnam się obawiać? Dodam, iż niecały miesiąc temu brałam antybiotyk w związku z anginą, którego składnikiem była amoksycylina, a niedługo po tym lek przeciwzapalny metyloprednizolon (wirusowy nawrot anginy). Z góry dziękuje za odpowiedź.

Metoprednizolon to glikokortykostery. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.