Co mogą znaczyć krosty z tyłu szyi?

Witam . Mam dziwne krosty z tyłu szyi jak dotykam to pękają czy to ropne krosty? Dodam że swędzi mnie to. Co to może być?

Dzień dobry,

Opisane przez Panią dolegliwości zalecam skonsultować z lekarzem rodzinnym, który przekieruje Panią do odpowiedniego specjalisty, aby wyeliminować te dolegliwości.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia

Specjalista medycyny estetycznej

Dr Izabela Lenartowicz

www.lenartowiczclinic.pl

Bezpieczeństwo zabiegów oraz zaufanie naszych pacjentów to dla nas priorytet dlatego korzystamy wyłącznie ze sprzętów medycznych oraz preparatów, spełniających najbardziej restrykcyjne normy jakości.

Doświadczeni specjaliści doskonalący swoje umiejętności uczestnicząc w międzynarodowych szkoleniach i kongresach naukowych gwarantują najbardziej skuteczne terapie oraz sprawdzone zabiegi.

Personel Kliniki wykorzystując zdobyte doświadczenie proponuje zabiegi dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta oraz doradza jak poprzez późniejszą pielęgnację podtrzymywać ich efekty.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania, w przypadku problemów skórnych powinna udać się Pani do dermatologa. Krosty w tej okolicy mogą pojawić się z wielu przyczyn. W tej sytuacji konieczna jest dokładna obserwacja lekarska oraz szczegółowy wywiad z pacjentem.

Krosty na szyi mogą być wynikiem różnych schorzeń. Czasami pojawiają się w wyniku kontaktu z jakimś alergenem. Proszę się zastanowić, czy w ostatnim czasie nie sięgnęła Pani po jakieś nowe kosmetyki itp., które mogłyby spowodować uczulenie na skórze. Ropne krosty w tych okolicach mogą też wynikać ze zwiększonej aktywności gruczołów łojowych w tych okolicach, co z kolei skutkuje powstaniem takich bolesnych wyprysków. Często takie problemy są mają podłoże endokrynologiczne. Jeżeli lekarz uzna to za konieczne, być może zleci Pani również dodatkowe badania hormonalne.

Na podstawie badań lekarz będzie mógł określić, jaki rodzaj leczenia będzie w Pani przypadku najlepszy. Specjalista może przepisać zarówno różne środki farmakologiczne, w tym specjalistyczne maści do stosowania na skórę.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z artykułami opublikowanymi na portalu abcZdrowie.pl, które dotyczą tematyki różnych chorób skórnych:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-skory-typowe-objawy

Warto również sprawdzić, jak na podobne pytania odpowiadają eksperci naszego serwisu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krosty-na-szyi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-sa-krosty-na-szyi

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzace-krostki-na-szyi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.