Co mogą znaczyć te problemy ze snem u córki?

Witam. Mam pewien problem z 3 letnia córka. Mianowicie córka budzi się codziennie w nocy między 2 a 4 najczęściej jest to 3 w nocy. Wtedy strasznie krzyczy niemal że się wydziara gdy pytamy co się się stało mówi że "potwor" stał nad jej łóżkiem. My nie zbyt wierzymy w "duchy" z mężem ale co chwilę ktoś nam mówi że coś jest nie tak że jak się wejdzie do ich pokoju to strasznie zimno, dreszcze itp. . Ale nasz pies nie szczeka ani nic. WIEM ZE BRZMI TO ABSURDALNIE ale już zaczęli wierzyć trochę w to. To już jest od dłuższego czasu bardzo długo w sumie to trwa i już sami sobie nie radzimy gdy kto kolwwiek śpi u dzieciaków wraz z nimi w pokoju to nic się nie dzieje. Zamontowaliśmy kamerki 4 też nic nie widać (kamerki nie były dość tanimi. Ale chcieliśmy sprawdzic. Nie wiemy już co robić...

Witam, warto skorzystać z konsultacji z psychologiem dziecięcym. Pewne lęki okresu dziecięcego należą do tzw. lęków rozwojowych. Do takich należą również lęk przed ciemnością, potworami, zwierzętami lub ludźmi. Proszę skorzystać z konsultacji aby porozmawiać o Państwa sytuacji i zastanowić się nad sposobem postępowania.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka