Co może być przyczyną nadmiernego pocenia się dłoni i stóp?

Witam, mam 20 lat. Całe życie nadmiernie pocą mi się dłoni i stopy. Od niedawna zauważyłem że zaczęły mi się drżeć ręce. Badałem się na nadczynność ale nic nie wykazało. Co może być przyczyną?

Lek. Paweł Szadkowski

Na pana miejscu udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu w celu podstawowej oceny internistycznej i wykonania badań dodatkowych (oprócz TSH i fT4, warto sprawdzić stężenie glukozy na czczo, wartość ciśnienia tętniczego krwi, morfologię krwi, stężenie sodu i potasu w surowicy), a w razie konieczności skierowania do specjalisty np. neurologa.