Co oznacza duża ilość płytek krwi?

Witam, proszę o interpretacje wyniku badania krwi: płytki krwi 477 G/l MPV 8,8 fl Czy to oznacza ze mam bardzo dużo płytek ale sa one małe? Co to znaczy dla mojego zdrowia?

Witam!
Pani płytki są prawidłowej wielkości, a ich ilość przekracza normę, ale nie na tyle, żeby się tym martwić. Zwykle wiąże się to ze stanem zapalnym w organizmie (np. w wyniku infekcji wirusowej), jest przejściowe i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Gdyby bardzo martwiła się Pani o ten wynik to można rozważyć powtórzenie badania za 3-4 tygodnie.