Co oznacza niewielkie zgrubienia śluzówki prawej zatoki szczękowej oraz sitowia?

Dzień dobry, chciałabym poprosić o wyjasnienie co oznacza na wyniku rezonansu głowy informacja: Niewielkie zgrubienia śluzówki prawej zatoki szczękowej oraz sitowia, hipoplazja zatok czołowych. Dziekuje bardzo kobieta lat 30

Witam serdecznie,

Zgrubienie śluzówki najczęściej towarzyszy zapaleniu zatok. Dlatego wskazana jest konsultacja z lekarzem zlecającym badaniem lub laryngologiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.