Co oznacza taki opis badania 32-latki?

Witam Proszę o interpretację badania. Dodam że jestem dwa miesiące po zabiegu łyżeczkowania po poronieniu. Badanie w 11dc. Trzon macicy o gładkim zarysie echo jednorodny 48x36mm, prawidłowy Część pochwowa bez zmian ogniskowych. Granica endometrium - myometrium nierówna. Endometrium hyperechogeniczne, szerokości 9,2mm nieadekwatna do fazy cyklu, echo środkowe liniowe. Jajniki Prawy 24x21mm Lewy 24x23mm Denerwuje się tym nierównym kształtem endometrium. Co to może oznaczać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przede wszystkim przykro nam z powodu Pani straty. Na pewno potrzeba czasu, aby się wszystko wyregulowało i wrócić do właściwego funkcjonowania.

Bardzo ważne, czy po zabiegu łyżeczkowania występują pewne objawy, które mogłyby sugerować o stanie zapalnym lub innym powikłaniu.

Analizując Pani wynik badania USG narządów rodnych, można by stwierdzić, że prawdopodobnie doszło do pewnego przerostu błony śluzowej macicy. Przyczyn takiej przypadłości może być wiele, ale należałoby podjąć dalszą diagnostykę, w celu sprawdzenia stanu macicy i przerostu endometrium.

Zalecamy Pani konsultację z lekarzem ginekologiem, aby po dokładnym badaniu przedmiotowym i ultrasonograficznym ocenił aktualny stan zdrowia i zdecydował o dalszych krokach działania.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/endometrium-endometrioza-zapalenie-blony-sluzowej-macicy-rak-endometrium

https://parenting.pl/budowa-macicy

https://zdrowie.parenting.pl/lyzeczkowanie-przebieg-wskazania-powiklania

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.