Co oznacza wynik BACC tarczycy 24-latki?

Witam, zostałam skierowana przez lekarza endokrynologa na BAC ponieważ na usg tarczycy wyszedł mi guzek w lewym płacie (6mm). Właśnie dziś otrzymałam wynik biopsji ale wizytę prywatną u swojej Pani endokrynolog mam dopiero 21 Maja. Rozpoznanie badania brzmi następująco: Obraz cytologiczny mieści się w pojęciu zmiany pęcherzykowej o nieokreślonym charakterze.. (grupa III wg Bethesda). Rozmaz zawiera dość monomorficzną populacje tyreocytów leżących w strukturach drobnopęcherzykowych miejscami wokół ziaren koloidu. Proszę o wyjaśnienie powyższego wyniku. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

III grupa wg Bethesda oznacza zmianę pęcherzykową bliżej nieokreśloną. Taki opis nie wskazuje na zmianę złośliwą, ale zaleca się kontrolną biopsję za 3-6 miesięcy, w zależności od Pani objawów, ryzyka itp.
Dalsze postępowanie jest zależne od Pani wyników z krwi i obrazu usg. W teorii to rozpoznanie stanowi podstawę do rozważenia leczenia operacyjnego, ale tylko w przypadku występowania istotnych cech ryzyka w obrazie USG. Prościej mówiąc, nie ma dużego powodu do niepokoju, proszę spokojnie poczekać na wizytę