Co oznacza wynik badania CRP i RF?

Mam 23 lata. Co oznacza wynik : CRP, ilościowo CRP <0,3 mg/l 0,00 5,00 RF, ilościowo RF <10 IU/ml 0,00 14,00 anty-CCP anty-CCP <7,0 U/ml 0,0 17,0 Podejrzenie o ZZSK lub RZS przez ortopedę. W bliższej rodzinie występuje RZS .

CRP (białko ostrej fazy) - w normie (niespecyficzny marker stanów zapalnych),

RF - czynnik reumatoidalny. Może być dodatni w RZS ale też w innych chorobach lub u ludzi zdrowych (u Pani w normie),

anty-CCP (przeciwciała przeciwcytrulinowe) - bardzo swoiste dla RZS (u Pani wynik w normie)