Co oznacza wynik badania na toksoplazmozę?

Witam mam wyniki badan toxoplazmozy igg 95,0 iu/ml igm 0,030 index rozyczka igg 31,00 iu/ml rozyczka igm 0,15 index Jestem w 13 tyg ciąży czy może mi ktoś wyjaśnić dokładnie co oznaczają te wyniki i czy na pewno dziecku nic nie zagraża?

Lek. Tomasz Budlewski

bez podania norm nie można się wypowiedzieć. jeżeli jest dodatnie IgG i ujemne IgM świadczy to bardziej o dawniejszym zakażeniu które nie jest groźne dla dziecka. natomiast czasem warto jest oznaczyć awidność przeciwciał aby poznać ich "wiek "