Co oznacza wynik RTG 73-latki?

Dzień dobry. Mam 73 lata. Niepaląca. Oto opis mojego RTG płuc: Przepona nisko ustawiona, cechy relaksacji po stronie lewej. Katy przeponowo-żebrowe wolne. Pola płucne rozedmowe z pogrubieniem ścian oskrzeli w polach dolnych, bez zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca w granicach normy. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa Th. Jestem pod opieką kardiologa. Choruję też na przewlekłe zwyrodnienie stawów. O czym może świadczyć taki wynik rtg? Dziekuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Ten wynik może świadczyć o rozedmie płuc. Wskazana dalsza diagnostyka u pulmonologa. Pozdrawiam.