Co oznacza zamknięta szyjka macicy u kobiety w ciąży?

Witam. Jestem obecnie w 25 tygodniu ciąży. Podczas badania ginekologicznego dowiedziałam się, że moja szyjka ustawiona jest "na prosto", jak do porodu, zamknięta, długa (zmierzona podczas usg) i twarda. Dodam, że ostatnio często twardnieje mi macica (na co przyjmuję leki). Lekarz poinformował mnie, że jest to wynik skurczy. Jednocześnie uspokajał, źe szyjka jest długa i zamknięta. Co oznacza takie ustawienie i czym grozi? Czy prostowanie szyjki poprzedza jej skracanie bądź rozwieranie?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego jeżeli coś by lekarza niepokoiło to wskazałby odpowiednią profilaktykę